Uncategorized

Gry przeglądarkowe

Gry przeglądarkowe zdobywają coraz większą popularność. Nie może to dziwić. Nie trzeba dysponować wyjątkowo mocnym sprzętem, by móc spędzać z nimi godziny udanej rozrywki, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych tytułów. Jakie jeszcze są zalety takich produkcji? Czym wyróżniają się gry przeglądarkowe?

To, co przyciąga użytkowników do tego typu zabawy, to przede wszystkim łatwy dostęp. Żeby móc odpalić taką grę, należy jedynie dysponować urządzeniem (komputer, smartfon itp.) ze stabilnym dostępem do internetu i mieć wgraną przeglądarkę ze wtyczką flash.

Olbrzymim plusem jest fakt, że nie trzeba posiadać ani najmocniejszego procesora, ani olbrzymiej ilości pamięci RAM czy pojemnego dysku twardego, na którym należałoby zainstalować rozbudowaną produkcję, a następnie zapisywać kolejne stany rozgrywki.

Dostęp do gier przeglądarkowych jest łatwy i szybki. Dlatego stanowią one świetny sposób na udany relaks np. w przerwie od pracy. Wystarczy w nowym oknie otworzyć zakładkę z interesującym nas tytułem i przechodzić do niego w dowolnym momencie.

Kolejnym olbrzymim plusem jest bezpłatny dostęp. Zdecydowana większość tego typu produkcji jest darmowa. Oczywiście są gry przeglądarkowe, które wymagają opłaty, ale wiele z nich zapewnia długie godziny atrakcyjnej rozrywki bez ponoszenia żadnych wydatków. Nie można tego powiedzieć o ich tradycyjnych odpowiednikach, które nierzadko kosztują naprawdę dużo. Dlatego po tego typu produkcje może sięgnąć praktycznie każdy miłośnik wirtualnej rozgrywki, bez względu na zasobność swojego portfela. Jednorazowa zabawa czy dłuższa przygoda?

Większość osób ma przekonanie, że gry przeglądarkowe pozwalają tylko na jednorazową rozgrywkę, która polega np. na ukończeniu jakieś planszy i ewentualnym zapisaniu osiągniętego wyniku. Nie jest to prawdą.

Oczywiście są i takie produkcje, ale wśród bogatej oferty można znaleźć także rozbudowane fabuły, które umożliwiają zapisywanie postępów i wracanie do zabawy oraz jej kontynuowanie. Istnieje zatem szansa prowadzenia tzw. kampanii. Takie tytuły działają dokładnie na tych samych zasadach, co tradycyjne gry. Jest jedna różnica. Dane nie są zachowywane na dysku użytkownika, a na serwerze producenta.Jakie gry przeglądarkowe są dostępne?

Wybór gatunków jest praktycznie nieograniczony. W internecie można uzyskać dostęp do wszystkich rodzajów gier. Wśród tych oferujących jednorazową rozgrywkę największą popularnością cieszą się tzw. zręcznościówki i platformówki. Zazwyczaj wymuszają one na graczu jak najszybsze ukończenie danej planszy pełnej przeszkód i zebranie możliwie wszystkich bonusów, które warunkują uzyskanie lepszego wyniku.

Gry przeglądarkowe w trybie kampanii to najczęściej rozbudowane strategie. W tym gatunku oferty są naprawdę szerokie. Można sięgnąć po tytuły określane mianem ekonomicznych, w których zadaniem użytkownika jest budowanie miast i zarabianie pieniędzy, ale także po bardzo popularne tytuły łączące wątek ekonomiczny z prowadzeniem działań wojennych, rekrutowanie i szkoleniem armii oraz podbijaniem wrogich plemion.

Join The Discussion